alibabatravels
14 بهمن 1401 - 00:07

۴ مسیر روستایی قرچک با اعتبار ۲۰ میلیارد روشن شد

به مناسبت دهه فجر ۴ مسیر روستایی شهرستان قرچک با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مجید قیصری پناه بخشدار مرکزی شهرستان قرچک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قرچک با اشاره به افتتاح پروژه های روستایی و روشنایی معابر و راه‌های مواصلاتی که در دومین روز از دهه فجر به بهره برداری رسید، اظهار کرد: مسیرهای که امروز به روشنایی رسیده از مطالبات به حق مردم شهرستان قرچک بوده که با پیگیری مسئولان آن صورت گرفته و این مسیرها کاملاً روشن شده است.

وی گفت: در حال حاضر چهار مسیر امین آباد به ولی آباد به طور ۳۶۵ متر و نصب ۷ تیر چراغ برق و با اعتباری بالغ و ۲ میلیارد ریال، مسیر روستای ولی آباد به محمدآباد به طول ۴۷۰ متر و نصب ۱۵ تیر چراغ برق و با اعتباری بالغ بر  ۳ میلیارد ریال، مسیر روستای قشلاق جیتو به سمت شهرستان پاکدشت به طول ۹۱۰ متر که از مطالبات چندین ساله مردم روستای قشلاق جیتو بوده و با نصب ۱۵ تیر چراغ برق و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و در آخر مسیر صالح آباد به باقرآباد به طول ۳۳۰۰ متر و نصب چراغ برق و اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال و در مجموع ۲۰ میلیارد  انجام شده است.

قیصر پناه افزود: اجرای این پروژه ها باعث کاهش چشمگیر حوادث رانندگی می شود  چراکه مسیرهایی که امروز روشن شده از مسیرهای پر حادثه بوده و در چند سال گذشته خیلی از خانواده‌ها به علت عدم روشنایی داغدار شدند.

بخشدار مرکزی شهرستان قرچک بیان داشت: امروز در کنار روشنایی مسیرهای روستایی تعویض سیم های مسی  در روستاها به طول ۸ کیلومتر در بخش مرکزی انجام شده و این تعویض خطوط باعث می شود تا لوازم برقی آسیب کمتری ببیند، سرقت ها در این خصوص کاهش پیدا میکنه و باعث افزایش ولتاژ و پایداری شبکه انتقال خطوط برق می شود.

وی در پایان گفت: در روستاها بخش مرکزی ۳ دستگاه تا ترانسفورماتور و تعویض ۷ اصل پایه فشار متوسط و ۵۸ اصلی فشار ضعیف را داشتیم و اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال را به همراه داشته است.

پایان پیام/۶۷۰۳۷

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016156