alibabatravels
13 بهمن 1401 - 14:30

بیش از ۴۰۰ کلاس درس در استان کرمان به بهره‌برداری رسید

در دومین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ۵۰ مدرسه با ۴۰۸ کلاس درس در استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، در دومین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی صبح امروز 50 مدرسه با 408 کلاس درس در استان کرمان به بهره‌برداری رسید. این مراسم به طور نمادین با حضور علی بیگ‌زاده، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، رضا هدایتی، مدیرکل نوسازی مدارس استان، رضا رضایی مدیرکل آموزش و پرورش استان، سید مهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق بازرگانی و جمعی از مسئولان در مدرسه 9 کلاسه صنایع مس شهید باهنر واقع در شهر راین برگزار شد.

مدرسه 9 کلاسه صنایع مس شهید باهنر راین با 818 مترمربع زیربنای آموزشی در زمینی به مساحت 4 هزار مترمربع و حصاری به طول 320 متر با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال توسط اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان با مشارکت اتاق بازرگانی کرمان احداث شده است.

رضا هدایتی، مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان در این مراسم با تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار داشت: به یاری خداوند متعال در دهه مبارک فجر 50 مدرسه با 408 کلاس درس به فضاهای آموزشی استان کرمان افزوده خواهد شد.

وی افزود: از همکاران خودم در مجموعه نوسازی مدارس و همچنین از پیمانکار این پروژه به دلیل تلاش‌های شبانه‌روزی و خالصانه‌ای که انجام داده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

مدیرکل نوسازی مدارس با اشاره به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در دولت سیزدهم، گفت: عملیات احداث این مدرسه در سال 92 آغاز شده بود و سرانجام در سال 1401 در دولت مردمی آیت‌الله رئیسی به بهره‌برداری رسید.

سیدمهدی طبیب‌زاده، رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان در این آیین با بیان اینکه توسعه زیرساخت آموزشی، مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه دانش مدیریت از مهمترین اهداف پویش کرمان دانا است، اظهار داشت: آموزش و پرورش زیر ساخت اصلی توسعه و پیشرفت هر کشوری است و نقش موثری در تربیت نسلی متعهد و کارآمد برای آینده کشور دارد.

وی مهارت آموزی و آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان را در مدارس ضروری دانست و بر مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: اتاق بازرگانی کرمان آمادگی همکاری با آموزش و پرورش را در زمینه مهارت‌آموزی دارد و از برنامه‌های مهارت‌آموزی مدارس استقبال می‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری اتاق بازرگانی کرمان با آموزش و پرورش جهت ساخت 120 مدرسه در قالب 720 کلاس درس در مناطق مختلف استان گفت: خوشبختانه به همت بنگاه‌های اقتصادی و معادن استان تاکنون 13 مدرسه از این مدارس به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به سرانه پایین میانگین سرانه فضای آموزشی استان نسبت به میانگین کشوری گفت: توسعه فضا و زیر ساخت‌های آموزشی از مهمترین اهداف پویش کرمان دانا است و مهارت آموزی به دانش‌آموزان، توسعه شرکت‌های دانش بنیان و توسعه دانش مدیریت از دیگر اهداف پویش کرمان دانا است.

لازم به ذکر است این مدرسه با اعتباری بالغ بر شش و نیم میلیارد تومان با 9 فضای آموزشی و کارگاهی برای مقطع متوسطه احداث شده و هم‌چنین بحث آسفالت این مدرسه از محل اعتبارات قیر رایگان استان انجام شده است.

به گزارش تسنیم، صبح امروز و در دومین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ریاست جمهور و وزیر آموزش و پرورش، هزار و 100 پروژه آموزشی و پرورشی در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015030