alibabatravels
13 بهمن 1401 - 16:06

۱۳۵ هزارمین سند مالکیت بنیاد مستضعفان به مردم واگذار شد

مدیرکل امور استان‌های بنیاد مستضعفان کشور گفت: جشن واگذاری یکصد و ۳۵ هزارمین سند مالکیت بنیاد مستضعفان به مردم امروز در کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علی اوست ظهر امروز در مراسم واگذاری 9 هزار و 350 سند مالکیت املاک غصب شده توسط پهلوی، اظهار داشت: امروز در کشور جشن واگذاری 135 هزارمین سند به مردم را برگزار می‌کنیم که سهم استان گلستان بیش از 9 هزار سند خواهد بود.

معاون امور استان‌های بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود به که نور به  معنی کامل کلمه در انقلاب اسلامی ایران رقم خورد و این نور به دورترین نقاط دنیا ساطع شد و این برکتی است که از نیت امام راحل و مردم ایران که برای خدا بود اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد :در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی هستیم رهبر فرمودند شش ماه بعد از پیروزی انقلاب کارتر نامه نوشته از هر حربه ای استفاده کنید و جمهوری اسلامی را ساقط کنید نگذارید این انقلاب جان بگیرد و حتی در داخل کشور هم می‌گفتند این انقلاب شش ماه بیشتر دوام نمی‌آورد اما در جشن 44 سال پیروزی آن هستیم هر سال این انقلاب پرفروغ تر می درخشد و پیام انقلاب به تمام دنیا ساطع می‌شود.

اوست افزود: روزی می‌گفتند پهپادهای ایران ماکت است ولی امروز می‌گویند ایران کمک های پهپادی نکند  و تنها زمانی که جبهه غرب و شرق با هم یکی شدند و در یک نقطه مشترک قرار گرفت در برابر انقلاب ایران بود پس ما راه و هدفمان درست است.

وی افزود: بنیاد مستضعفان جشن واگذاری یکصد و 35 هزار مین اسناد به مردم را در حال برگزاری دارد و در استان گلستان که رکورد واگذاری‌ها را داریم بیش از 9 هزار و 350 سند مالکیت واگذار می‌شود.

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان گلستان گفت: در طلیعه چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی آیین واگذاری املاک غصب شده پهلوی به مردم در استان گلستان انجام می‌شود.

‏سید فخرالدین علوی افزود: در استان گلستان 9350 فقره اسناد به ارزش بیش از 5 میلیارد و 800 میلیارد تومان واگذار می‌شود که مساحت این املاک بیش از 2900 هکتار است و در قبال واگذاری این املاک پولی از مردم دریافت نشده است.

وی با اشاره به اینکه 50 درصد از املاکی که واگذار می‌شود از آن استان گلستان است، تصریح کرد: بیشتر واگذاری‌ها در بخش مسکونی و اهالی اهل سنت استان گلستان است و مازاد مساحت‌ها هم بخشیده شد و پولی دریافت نشد.

‏علوی ادامه داد: از سال 92 تاکنون بیش از 73 هزار فقره واگذاری داشتیم که در مجموع 33 هزار هکتار به ارزش 12 میلیارد و 500 میلیون تومان واگذار شده است.

‏وی تاکید کرد :در تفاهم‌ نامه بنیاد مستضعفان و استانداری گلستان مدتی قبل منعقد شد قرار شد قرارگاهی تشکیل و کار رسیدگی به این املاک را انجام دهد که این قرارگاه شکل گرفت و توانستیم در کنار این قرارگاه و همکاری دستگاه‌های دیگر امروز رکورد واگذاری در کشور را از آن خود کنیم و حدود 50 درصد واگذاری‌ها از آن استان گلستان باشد.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور هم گفت: ما افتخار می‌کنیم که در خدمت مردم هستیم و توانستیم حق مردم را به خودشان برگردانیم و تاکنون بیشترین واگذاری‌ها در استان گلستان داشته‌ایم.

پرویز فتاح ادامه داد: تاکنون هر قسمت از استان که نیاز به زمین و کمک داشته است براساس دستور استاندار این امر محقق شده و برای مدرسه‌سازی، بهداشت و درمان و امور عام منفعه این زمین‌ها به نفع مردم گلستان واگذار می‌شود.

وی تاکید کرد: ما به دنبال باز کردن مسیر برای مردم استان گلستان هستیم و می‌خواهیم منافع این املاک هم متوجه مردم خود استان گلستان شود.

استاندار گلستان گفت: در سال گذشته بیش از 8 هزار فقره  تعیین تکلیف و سند رونمایی شد قرار گذاشته شد این امر ادامه‌دار باشد و قول تشکیل قرارگاه برای تقویت این امر داده شد که این کار محقق شد.

علی محمد زنگانه تصریح کرد: امسال بیش از 50 درصد اسناد قابل واگذاری متعلق به استان گلستان است و از سال 92 تاکنون 73 هزار سند واگذار شده که این توزیع عادلانه از مهم‌ترین اهداف انقلاب است که با واگذاری این اسناد این امر محقق می‌شود و این امر از سال 92 آغاز شده و اکنون هم ادامه دارد تا حق مردم به آنها بازگردد.

وی با دیگر کمک‌های بنیاد مستضعفان در استان گلستان اشاره کرد و افزود: در نهضت ملی مسکن معمولا مشکل زمین به خصوص در مناطق شمالی کشور وجود دارد که به کمک بنیاد این مشکل تا حدود در استان گلستان برطرف شد و در طرح‌های که مشکل داریم بنیاد کمک کرده است تا این امر محقق شود که در جدیدترین طرح  واگذاری زمین بیمارستان در گنبدکاووس بود که این امر به کمک بنیاد انجام شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان هم در این مراسم گفت: شاید خیلی از ملت‌ها آرزوی انقلاب ما را دارند اما توان آن را ندارند ولی ملت ما به رهبری آن مرد بزرگ آن کار بزرگ را انجام دادند و نشانه برای ملت‌های دیگر بود که اگر بخواهند می‌توانند عزت داشته باشند پس برای عزتمند ماندن باید مشکلات را هم تحمل کنیم تا به نهایت مقصود برسیم.

آیت الله سید کاظم نورمفیدی ادامه داد: املاکی که خاندان پهلوی از مردم می‌گرفتند و حق مردم بود 135 هزار سند نصف آن متعلق به استان گلستان است باید شاکر باشیم که نظامی داریم  که تا آنجا که بتواند از حق مردم دفاع می‌کند و آنچه را که این کشور را به توسعه همه جانبه برساند تلاش می‌کند.

انتهای پیام/581/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015190