alibabatravels
18 اسفند 1401 - 15:29

راه آهن منطقه آذربایجان به استقبال نوروز رفت

تبریز-مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان با اشاره به اجرای طرح استقبال از نوروز ١۴٠٢ در راه آهن این منطقه گفت: شستشو و نظافت قطارها شروع شده است و در ایام تعطیلات نوروزی برنامه ویژه‌ای داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا قربانی، روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی استقبال از گردشگران نوروزی، افزود: در این ایام همچنین جشن نوروزی و نمایشگاه‌های صنایع دستی در ایستگاه‌های این منطقه برگزار می‌شود.

وی، اظهار کرد: این اداره کل در راستای استقبال و بدرقه مسافران ریلی در فضایی آرام و امن، آماده میزبانی از مسافران نوروزی است.

مدیرکل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: تلاش می‌شود با برگزاری جلسات متعدد و همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هماهنگی‌های لازم برای برگزاری برنامه‌های ویژه تفریحی و فرهنگی انجام شود و با اجرای این برنامه‌ها، آرامش خاطر را برای مسافران نوروزی به ارمغان بیاوریم.

قربانی، ادامه داد: اقدامات عمرانی، مرمت و زیباسازی نمازخانه‌ها، برپایی سفره‌های هفت سین و بهبود کیفی فضای سبز ایستگاه‌ها از جمله اقداماتی است که در راستای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی در ایستگاه‌ها انجام می‌شود.

وی یادآور شد: استقبال از اولین مسافران نوروزی با اهدای شاخه گل و معرفی سوغات و صنایع دستی استان برای مسافران از دیگر برنامه‌های این اداره کل در ایام نوروز است.

علیرضا بایرام زاده، معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی نیز در این جلسه برای همکاری با اداره کل راه آهن آذربایجان در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های سوغات و صنایع دستی و معرفی آثار تاریخی این استان به مسافران نوروزی اعلام آمادگی کرد.

در حاشیه این جلسه معاون میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان آذربایجان شرقی به همراه معاون مسافری اداره کل راه آهن منطقه آذربایجان از امکانات موجود ایستگاه راه‌آهن تبریز بازدید کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1083325