alibabatravels
14 بهمن 1401 - 15:58

بناب مجتمع فرهنگی و هنری برای اجرای برنامه های فرهنگی ندارد

فرماندار بناب گفت: احداث مجتمع فرهنگی و هنری از مطالبات اساسی هنرمندان بناب از دولت آقای رئیسی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بناب، رضا لعلی ظهر امروز در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب به برگزاری ۶ رویداد فرهنگی و هنری توسط اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان اشاره کرد و اظهار کرد: شاخص‌ترین این رویدادها جشنواره شعر غدیریه است که بصورت سراسری برگزار می‌شود و امسال وارد دهه سوم آن شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های فرهنگی و هنری شهرستان بناب پاسخگوی نیازهای هنرمندان، اهالی فرهنگ و مردم هنردوست شهرستان نیست؛ تأکید کرد: این شهرستان نیاز اساسی به احداث سالن و مجتمع فرهنگی در شأن مردم و اهالی فرهنگ و هنر شهرستان دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب همچنین با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها در سخنان شان بر مسأله جهاد تبیین اشاره کرده اند؛ از هنرمندان و شعرا خواست در این مسیر بصورت جدی گام بردارند.

لعلی تصریح کرد: از آنجایی که شیوه بیان از هر تبیین دیگری رساتر، دقیق تر، نافذتر و ماندگارتر است، لذا از هنرمندان و شعرای عزیز انتظار می رود با استفاده از هنر شعر به دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب  بپردازند.

شهرستان بناب نیازمند احداث مجتمع فرهنگی

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: همانطوری که در این مراسم شاهد و ناظر بودید، سیستم صوتی سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی جوابگوی برنامه‌های هنری این اداره نبوده و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی باید برای راه‌اندازی و نصب سیستم صوتی جدید در این مجموعه اهتمام نماید.

محمد باقری بنابی با اشاره به استقبال کم نظیر مردم فرهنگ دوست بناب از برنامه‌های فرهنگی و هنری اظهار کرد: به جهت کمبود جا در این سالن جمعیت زیادی موفق به استفاده از این برنامه نشدند و سالن را ترک کردند و سالن فعلی جوابگوی مردم شهرستان نبوده و نیازمند احداث مجتمع فرهنگی با ظرفیت حداقل یک هزار نفر در این شهرستان است.

این نماینده مجلس همچنین با اشاره به اجرای چند طرح و پروژه ملی در شهرستان بر تخصیص به موقع اعتبار برای تکمیل این پروژه ها از سوی دولت تأکید کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1017026