alibabatravels
02 بهمن 1401 - 12:25

راه‌اندازی خط تولید تراکتور ایرانی در جمهوری آذربایجان/ رونمایی از تراکتور شالیزار طراحی شده در تراکتورسازی برای اولین بار در کشور

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران رونمایی از محصول جدید تراکتورسازی در ایام دهه فجر را اعلام کرد و گفت: تراکتورهای شالیزار در تراکتورسازی طراحی شده و همزمان با دهه فجر رونمایی از آن صورت خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، طی جلسه‌ای صبح امروز با حضور معاون اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی مشکلات تراکتورسازی از جمله بحث حامل‌های انرژی به منظور رفع موانع و تسهیل تولید این محصول بررسی و اقدامات لازم در این راستا صورت گرفت.

محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تراکتورسازی را فراتر از یک واحد صنعتی، بلکه هویتی برای استان و کشور عنوان کرد و گفت: هرگونه توقف در خطوط تولیدی این واحد، به ۵۰۰ قطعه‌ساز و صنعتگر کشور تسری خواهد یافت بنابراین باید روند تولید در آن حفظ و ادامه‌دار باشد.

وی افزود: تراکتورسازی از دوجنبه بر اقتصاد کشور تاثیر دارد یکی سبب ارتقای سطح کیفی وبهره وری در تولید محصولات کشاورزی می شود و دیگر اینکه به صورت غیرمستقیم صنعت قطعه سازی را تقویت می‌کند به این معنی که هم در صنعت ثاثیر داشته و هم در زیردست کشاوری تاثیرگذار می‌باشد و مهمتر از همه در خاورمیانه جز یکه تازان صنعت معطوف به بخش کشاورزی است.

کلامی تاکید کرد: با موارد یاد شده استانداری آذربایجان شرقی آمادگی کامل دارد برای حل مشکلات و تسهیل امورات مجموعه هایی در سطح تراکتورسازی هرگونه اقدام و همکاری لازم را داشته باشد.

رونمایی از تراکتور شالیزار طراحی شده در تراکتورسازی برای اولین بار در کشور

مدیرعامل گروه صنعتی تراکتورسازی ایران نیز در این گفتگو با اشاره به موارد مطرح شده در این نشست از جمله راه‌اندازی خط تولید در جمهوری آذربایجان اظهار داشت: تراکتورسازی ایران آمادگی کامل برای همکاری در این زمینه را داشته و دارد و هر لحظه طرف آذربایجانی نسبت به این درخواست خود آمادگی داشته باشد قطعا از سوی تراکتورسازی همراهی و همکاری در این مورد صورت خواهد گرفت.

مصطفی وحیدزاده همچنین رونمایی از محصول جدید تراکتورسازی در ایام دهه فجر را اعلام کرد و گفت: تراکتورهای شالیزار در تراکتورسازی طراحی شده و همزمان با دهه فجر رونمایی از آن صورت خواهد گرفت.

وی یادآر شد: در حال حاضر نیاز کشاورزان به این نوع تراکتور از خارج تامین می شد که با داخلی سازی آن، رفع وابستگی و جلوگیری از خروج ارز برای کشور اتفاق خواهد افتاد.

پایان پیام/ ۶۰۰۱۴

منبع: فارس
شناسه خبر: 990233